DIY – skrzynia ogrodowa

Wiele rzeczy można zrobić samemu. Ostatnio bardzo popularne stało się tak zwane DIY – czyli innymi słowy „Zrób To Sam”. Często niewielkim nakładem finansowym, sami możemy wyczarować cuda, których nie uda nam się dostać w żadnym sklepie. Jeśli ktoś myślał, że nie można zrobić samemu skrzyni ogrodowej – był w błędzie. Oto jak krok po kroku zrobić własną, oryginalną, drewnianą skrzynię ogrodową.

Skrzynię ogrodową możemy wykonać bardzo małym nakładem finansowym. Bazą będą w naszym przypadku dwie zwykła skrzynki na owoce. Wystarczy przejść się do osiedlowego sklepu, gdzie często nawet za darmo, właściciel może taki właśnie skrzynki nam oddać.

Kiedy już mamy nasze skrzynie, należy je dokładnie wyczyścić. Do tego celu zalecana będzie zwykła, namoczona ściereczka. Dokładnie wycieramy skrzynie a następnie pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli chcemy, aby nasza skrzynia ogrodowa pełniła także funkcję si5439210250_561206edb2_zedziska, dobrze jest ją wyszlifować. Dzięki temu, kiedy będziemy z niej korzystać nie wbije nam się nigdzie żadna drzazga.

W przypadku skrzynek drewnianych niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o jego zaimpregnowaniu, szczególnie jeśli nasza skrzynia ogrodowa ma się znajdować na zewnątrz. Do tego celu wystarczy nam zwykła bejca bądź też preparat do impregnacji drewna (drewnochron) w wybranym przez nas kolorze. Po impregnacji obowiązkowo zostawiamy skrzynki do wyschnięcia. Czas schnięcia impregnatu najczęściej jest podany na opakowaniu, więc stosujemy się do tych zaleceń.

Kiedy obie skrzynki są już suche, nakładamy jedna na drugą: jedną stawiamy prosto, tak aby jej góra była u góry zaś drugą nakładamy na pierwszą do góry nogami. Skrzynki powinny utworzyć zamknięte pudełko.

Jeśli chcemy, aby nasza skrzynia ogrodowa się otwierała, można zamontować w niej zawiasy. Zawiasy kupimy w każdym sklepie bądź markecie z materiałami budowlanymi a ich koszt jest niewielki. Z pomocą wkrętarki zamontujemy je bez większych problemów.

Nasza skrzynia ogrodowa w zasadzie jest już gotowa. Możemy ją dodatkowo ozdobić. Jeśli skrzynia ma pełnić funkcję siedziska, dobrym pomysłem jest zamontowanie poduszek na zamknięciu skrzyni. Przy pomocy małych gwoździ czy specjalnych wszywek z pistoletu nie sprawi nam to większego problemu, a nasza skrzynia na pewno będzie ładnie prezentowała się w ogrodzie.Dla osób które posiadają zdolności artystyczne, fajnym rozwiązaniem może okazać się pomalowanie skrzynki farbami do drewna na różne kolory czy też po prostu namalowanie na skrzyni określonych wzorów. Należy jednak pamiętać, ze na farbę trzeba nałożyć też lakier – wtedy nasza skrzynia nie tylko nie straci koloru ale też będzie ładnie błyszczeć.

Tak wykonana skrzynia z pewnością posłuży długi czas a dodatkowo będzie cieszyła oko. Będzie ona nie tylko funkcjonalna ale przy tym ładna i estetyczna. A co więcej, będzie dokładnie taką skrzynią ogrodową jaką sami sobie zaprojektujemy: oryginalną, funkcjonalną i niedrogą. Takiej skrzynki z pewnością nie znajdziemy w żadnym sklepie czy markecie ogrodniczym.

Marcelina
Marcelina
Mam na imię Marcelina, interesuje się szeroko rozumianą architekturą krajobrazu. Na blogu publikuję przydatne informacje dotyczące pielęgnacji przydomowych roślin. Jestem pasjonatką, która całe dnie spędza w ogrodzie.

Dodaj komentarz


*