Najlepsze kompostowniki w 2015 roku

 

Decydując się na założenie ogrodu, dobrze jest wziąć pod uwagę fakt zaopatrzenia się w kompostownik. Kompostownik możemy zrobić samodzielnie ale możemy tez go kupić, co z reguły jest dużo prostsze i wymaga od nas mniej przysłowiowego zachodu. Pojawia się jednak jeden zasadniczy problem: Jaki kompostownik będzie dla nas najlepszy? Poniższy tekst z pewnością pomoże nam przy wyborze najlepszego kompostownika, adekwatnego do naszych potrzeb.

Kompostownikiem który z pewnością warto wziąć pod uwagę jest z całą pewnością kompostownik Eco o pojemności 340 l. Jest to średniej wielkości kompostownik wykonany z wysokiej jakości polietylenu. To co, w pozytywny sposób wyróżnia ten akurat kompostownik to przede wszystkim lekka i łatwa w montażu konstrukcja. Dzięki niej nie będziemy mieli większych problemów z montażem kompostownika, a co więcej, będziemy mogli ustawić go w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Kompostownik ten zaopatrzony jest w bardzo wygodny system wentylacji, co jak wiadomo w procesie tworzenia kompostu jest niezmiernie ważne. Warto też zwrócić uwagę na to, że kompostownik wykonany jest z materiałów, które po zużyciu się poddawane są procesowi recyklingu. Niewątpliwym atutem tego właśnie kompostownika jest też jego cena – wynosi ona bowiem jedynie 149 zł.

Jeśli jednak powyżej opisany kompostownik jest za mały do naszego ogrodu, warto wziąć pod uwagę nieco większy model jakim jest na przykład kompostownik Eco o pojemności 650 litrów. Biorąc pod uwagę różnicę w pojemności, cena tego kompostownika jest jak najbardziej adekwatna i wynosi 189 zł. Tego typu kompostownik jesteśmy w stanie zamontować i ustawić w odpowiednim miejscu bez użycia dodatkowych narzędzi. Materiał z którego kompostownik jest wykonany to wysokiej jakości polietylen. Kompostownik ten posiada też funkcje minimalizowania nieprzyjemnych zapachów, a dodatkowo został wyposażony w innowacyjny system wentylacji.

3318886335_28b6857a34_z

Na rynku dostępne są też kompostowniki segmentowe. Tego typu kompostowniki przeznaczone są do ogrodów o bardzo dużej powierzchni. Są też dobrym rozwiązaniem, ponieważ wszystkie razem stoją w jednym miejscu, ale jeśli ktoś ma potrzebę rozstawienia ich w dowolnie wybranych przez siebie miejscach, to też nie ma z tym większego problemu. Przykładem tego typu kompostownika jest kompostownik segmentowy Module Compogreen o pojemności 1600l. Kompostownik ten posiada zamknięta formę dzięki czemu ogranicza do niego dostęp zwierzętom domowym. Wykonany jest z wysokiej jakości polietylenu a także posiada odpowiednie certyfikaty dopuszczające tego typu kompostownik do użytkowania. Biorąc pod uwagę pojemność tego typu kompostownika, ma on bardzo atrakcyjną cenę. Za kompostownik segmentowy Compogreen zapłacimy jedynie 339 zł.

Na rynku dostępne są też kompostowniki tak zwane surowe – otwarte. To przede wszystkim znacznie tańsze rozwiązanie od zakupu kompostownika wykonanego z tworzywa sztucznego. To dobre rozwiązanie jeśli chcemy uzyskać naprawdę ekologiczny nawóz. Musimy jednak pamiętać, żeby umieścić taki kompostownik w odpowiednio zabezpieczonym i przygotowanym do tego celu miejscu, najlepiej niedostępnym dla dzieci. Niewątpliwym atutem tego typu kompostownika jest jego bardzo niska cena – wynosi ona jedynie 143 zł.

Marcelina
Marcelina
Mam na imię Marcelina, interesuje się szeroko rozumianą architekturą krajobrazu. Na blogu publikuję przydatne informacje dotyczące pielęgnacji przydomowych roślin. Jestem pasjonatką, która całe dnie spędza w ogrodzie.

Dodaj komentarz


*