Ranking kompostowników

 

Nosząc się z zamiarem prowadzenia ogrodu, musimy mieć na względzie fakt zainstalowania w naszym ogrodzie kompostownika. Kompostownik możemy zrobić samemu, ale możemy go też kupić. Zanim jednak zdecydujemy się wydać pieniądze na kompostownik, musimy dokładnie przemyśleć nasz wybór. Jaki kompostownik będzie najlepszy do naszego ogrodu? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kompostownika? Poniższy ranking najlepszych kompostowników w 2015 roku powinien okazać się bardzo pomocny.

Miejsce numer jeden w naszym rankingu, zajmuje bezkonkurencyjnie najlepszy z kompostowników dostępnych obecnie na rynku kompostownik Eco o pojemności 470 litrów. Podstawową zaletą tego kompostownika jest fakt zamontowania w nim kilku bardzo praktycznych usprawnień wspomagających proces kompostowania. Kompostownik ten wyposażony jest przede wszystkim w otwór wentylacyjny wspomagający proces tworzenia kompostu. Dodatkowym atutem kompostownika jest też jego optymalna pojemność – tego typu kompostownik spokojnie możemy zastosować zarówno w ogrodzie o większej powierzchni jak i w tym nieco mniejszym. Kompostownik ten wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co z kolei wpływa na jego wytrzymałość. Kompostownik ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Kusząca jest też sama cena kompostownika – wynosi ona jedynie 129 zł.

3319715994_3727aa9ffd_z

Srebrnym medalistą w naszym rankingu jest kompostownik Deco o pojemności 350 l. Jego pojemność jest nieco mniejsza jednakże nie umniejsza ona wcale jakości jego wykonania. Kompostownik wykonany jest bowiem z bardzo wytrzymałego polietylenu a przy tym prezentuje się estetycznie. Kompostownik ten dostępny jest w kolorze brązowym a jego struktura zewnętrzna imituje drewno. Niewątpliwą zaletą kompostownika jest to, że jego montaż jest banalnie prosty. Do kompostownika dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi, w związku z tym jego montaż nie będzie sprawiał większych problemów. Na minus jest tu jedynie cena – mimo iż kompostownik jest pojemnościowo mniejszy od swojego poprzednika, musimy za niego zapłacić nieco więcej. Cena kompostownika Deco 350 l wynosi bowiem 203 zł.

Na miejscu trzecim plasuje się drewniany kompostownik. Wymiarami jest on zbliżony do dwóch wyżej opisanych, jednakże w odróżnieniu od nich wykonany jest z drewna. To oczywiście nie umniejsza jakości jego wykonania. Ponieważ kompostownik wykonany jest z drewna, jego wygląd jest też bardzo estetyczny a tym samym będzie ładnie wkomponowywał się w otoczenie ogrodu. Cena tego kompostownika zbliżona jest do ceny jego poprzednika – wynosi ona jedynie 205 zł.

Poza podium, czyli na miejscu czwartym znajduje się kompostownik drewniany otwarty. Wykonany z wysokiej jakości drewna jest oczywiście bardzo ekologiczny. Cechuje go też łatwość montażu. Minusem posiadania takiego kompostownika jest natomiast to, że musimy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu miejsca w którym będzie się znajdował. Jest to szczególne istotne w przypadku posiadania dzieci. Minus ten jednak rekompensuje bardzo cena kompostownika – relatywnie niska. Za tego typu kompostownik musimy zapłacić jedynie 143 zł.

Marcelina
Marcelina
Mam na imię Marcelina, interesuje się szeroko rozumianą architekturą krajobrazu. Na blogu publikuję przydatne informacje dotyczące pielęgnacji przydomowych roślin. Jestem pasjonatką, która całe dnie spędza w ogrodzie.

Dodaj komentarz


*